Edebiyat alanında usta yazar Oscar Wilde’nin kaleminden kağıda dökülen Vera veya Nihilistler adlı eser okurların büyük ilgisini çekmektedir. Okurlarının ilgisini çekmesinin sebebi Oscar Wilde gibi edebiyat alanında ustalaşmış bir insanın eserinin bulunması diğer kitaplara kıyasla eseri daha fazla dikkat çekmektedir. Bu kitap ile satın alınlar listesinin başında olacağı tahmin ediliyor.

Vera veya Nihilistler, Oscar Wilde

Vera veya Nihilistler, Oscar Wilde

Vera veya Nihilistler Adlı Eserin Konusu ve İçeriği

Ünlü edebiyatçı Oscar Wilde tarafından yazılan bu kitap aslında çarlık rusyasında bir grup çağdaş gencin cumhuriyet kurma hayalleri anlatılmaktadır. Oscar Wilde aslında bu kitabı bir tiyatro eseri olarak yazmış olmakla birlikte epey zorluklar çekerek sahnelemiştir. Oyun ilk kez Sahnede sadece bir hafta kalması onu Amerika’ya gitmeye mecbur bırakmış , oyunlarını orada sergilemeye başlamıştır.Farklı ülkeleri gezerek oyunlarını sergilemeye çalışmıştır. Öyküde ve oyunda geçen asıl olay aşk ve tutkudur.Ne kadarda çarlık rusyasının gençleri cumhuriyet rejimi kurmak isteselerde Oscar Wilde tecrübesini kağıda dökerek aşk ve tutkuyu  daha  fazla ön plana çıkarmıştır.

Vera veya Nihilistler Yazarı ve Satışı

Oscar Wilde 16 ekim 1854’te İrlanda’da doğmuştur. Oyun yazarı, Romancı ve Şair olarak bilinmekte ve bir dava sonucu ahlaki açıdan suçlu bulununca ülkesinden ayrılarak Paris’de fakir bir hotel odasında ölü bulunmuştur. Ülkesinde çok popüler olan Oscar Wilde cinsel yaşamı ile bir çok gazateye konu olmuştur.Hatta cinsel kişiliği hakkında tartışmalar bulunmaktadır. Dedalus yayımevi tarafından basılan Vera veya Nihilistler adlı kitabı tüm kitapçılarda veya internet ortamından satın alabilirsiniz. Yazar:Oscar Wilde Kitap:Vera veya Nihilistler ISBN: 9786054708505 Sayfa Sayısı:96 Yayın Yılı:2014

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*