Şimdilerde yayınlanmış olan kitaplara bakıldığı zaman ağırlıklı olarak romanların ön plana çıktığı görülebilmektedir. Yazarlar, genel olarak şiir ya da romana ağırlık veriyor, duygularını bu tarz eserler ile ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. Öykülerin bu denli geri planda kalmasının sonrasında neler olduğunu anlatmak isteyen Doğukan İşler ise var olan bu durumu oldukça geniş bir araştırma sonrasında yazarak okurlar ile buluşturmaktadır.

İşte yazar bu sebeplerden dolayı Öykü Yapım Çalışmaları isimli kitabı yazarak öykünün aslında ölmediğini tüm ülkedeki okurlara anlatmak istiyor. Henüz ilk kitabını yazmış olmasına rağmen kitabın sayfaları arasında gezinirken yazarın bilgi birikimi de gözler önüne seriliyor, insanlar kısa süre içerisinde kitaptan etkilenmeyi de başarmış oluyor.

Öykü Yapım Çalışmaları

Öykü Yapım Çalışmaları

Öykü Yapım Çalışmaları’na Farklı Bakış

Şimdilerde okurlarla buluşmuş olan Öykü Yapım Çalışmaları kitabının en farklı yanlarından bir tanesi de, kitabın başından sonuna kadar yazarın ön planda olması ve insanlara kafasında yer eden şeyleri anlatması. Böyle olunca da okurlar var olan düşünceleri herhangi bir üçüncü şahıstan değil, yazarın kendi ağzından dinliyor.

Üstelik Doğukan İşler, bunları yaparken kendini bir yazar olarak değil okur olarak tanıtıyor. Çünkü aslında yazar bile olsa herkes önce okur, daha sonrasında okuduklarını diğer insanlara anlatmak için yazar. Kitap yorumları kategorisinde bulunan bu kitap sayesinde insanlar artık öykülere eskiden olduğundan çok daha farklı bir gözle de bakmaya başlayacaklar.

Yazar: Doğukan İşler

Kitap: Öykü Yapım Çalışmaları

ISBN: 9786054708529

Sayfa Sayısı: 104

Yayın Yılı: 2014

Etiketler:
Yazıdaki Yorumlar
  1. mert savan

    Öykü Yapım Çalışmaları hakkında bütün bilgilere sahip oldum. Akıcı ve sürükleyici bir kitap. Okumanızı tavsiye ediyorum.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*