Gerilimi son ana kadar süren bir eser olan Öteki Ben insan psikolojisinin çok farklı bir yönünü okurları ile buluşturuyor. İnsanın sosyal hayat içerisinden kendisini dışsallaştırması ile başlayan bu serüven ikilik, gerçek hayat ve dünyadan kopan bir ruh halini bir beyini okurları ile buluşturuyor. Dostoyevski tarafından kaleme alınan bu eser birçok dünya diline çevrilmiş ve yazarın en çok okunan eserleri içerisinde ilk sıralarda yer alıyor.

Farklı bir dünya içerisinde hayatını sürdüren kahramanımız kendisi ile sürekli olarak çatışan ve kendisi sosyal hayat içerisinden dışlayan bir yapıya sahip. Bu yapı içerisinden doğru adımlar atmak ve hayata karışmak yerine bu dünyayı seçen adamın ortaya çıkarmış olduğu ferilimi son ana kadar okuyabileceksiniz. Öteki Ben okurlarına ciddi manada çok farklı şeyler söylüyor.

Öteki Ben

Öteki Ben

Aslında günlük hayatın içerisinde de karşılaşabilmemizin olanaklı olduğu bu kişiler sosyallikten kopuk olan ve korkan bir yapıya sahip. Dostoyevski şimdiye kadar kaleme aldığı birçok eserden ayrı tuttuğu bu kitabı oldukça büyük öneme sahip.

Farklılıklar ile Öteki Ben

Farklılıklar ile sunulan öteki ben içerisinde beklediğinizin de ötesinde bir kahraman ile karşı karşıya kalacaksınız. Oldukça ayrıcalıklı olan farklı ve gerilimli bir dünya içerisinde kendiniz bulabileceğiniz ve analiz yapma fırsatını yakalayabileceğiniz mükemmel bir eser. Doğru kitaplar okumak isteyenler için tercih edilebilecek harika ötesi bir anlatıma ve kurguya sahip.

Yazar: Dostoyevski

Eser: Öteki Ben

Basım yılı: 2008

Sayfa Sayısı: 192

ISBN : 9789944184847

Etiketler:
Yazıdaki Yorumlar
  1. Farklı bir bakış açısıyla yazılmış ve konuları ilgi çekici. Okurken sizinde bakış açınızı değiştirebiliyor. Bunu kendim de gördüm. Faydalarını da gördüm. Ve şimdiye kadar da okuduğum sahip olduğum en iyi kitaplardan birisi diye düşünüyorum.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*