Mutluluk kavramını bir aile içinde yakalamanın “öteki yüz” ile mümkün olduğunu kanıtlayan bir kitap olan Mutlu Aile, bireylerin o bütünlükten koparak kendi dünyalarına nasıl çekildiklerini açık bir şekilde ifade ederek başlıyor. İlgiyi bu kopuşta toplayan kitap, dağılmadan önceki portreyi çizerken günümüz aile yapısına da atıfta bulunuyor.

Lanetli Bir Aile Mutluluğu Arıyor

Wünschmann ailesi mutluluğu unutmuş bir ailedir. Frank değişik bir insan olurken, ailenin annesi iflasın eşiğinde kitabevi ile boğuşmaktadır. Evin erkek çocuğu Max’ın düpedüz kendisini maskaraya çeviren birine âşık olması yetmiyormuş gibi, genç kız Fee de kendi kabuğuna çekilmiştir. Bir yandan mutluluk beklentileri sürekli olarak boşa çıkan, tartışan ve günden güne artan kavgalı bir aile olmuşlardır. Tüm bu olanlara bir gün, kostümlü bir partiye ailece giderken, cadının biri tarafından lanetlenmekte eklenecektir.

Mutlu Aile

Mutlu Aile

Onlar, bu lanetin ardından artık; bir vampir, bir kurt adam, bir Frankenstein ve bir mumyadır. Üzerlerinden bu lanetin kaldırılması ve hesaplaşmak için cadının peşine düşmekten başka umarları yoktur.

Aile parçalanmasını başarılı bir şekilde anlatan David Safier, mutlu bir aile olmanın zorluğunu yalın bir dille anlatırken, mizahi üslubu ile okuyucuda bağımlılık yaratacak zekâ dolu espriler ile de karşımıza çıkıyor. Mutlu Aile ile sizlerde kendinizden bir parça bulabilir, aile kavramında dış etkilerin bir bütünlüğü nasıl korumaya itici güç olduğuna şahit olabilirsiniz.

Yeni çıkan kitaplar arasında yer alan David Safier’in muhteşem kitabı Mutlu Aile’de ayrıca Dracula’nın cazibesine karşı koymaya çalışan bir Emma’yı da takdir edeceksiniz.

Kitap: Mutlu Aile

Yazar: David Safier

ISBN: 6053433705

Sayfa Sayısı: 320

Yayın Yılı: 2014

Etiketler:
Yazıdaki Yorumlar
  1. leyla toplan

    Bir aileyi konu ele alıyor ve ailenin bir lanetli olarak tanımlaması başta çok ilgimi çekti. Okumaya başlarken ise keyif aldım ve bir çok kısmında şaşırdım. Kesinlikle okumanıza tavsiye ederim.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*