Ülkemizde bugün en çok tartışılan konulardan biri Türk milleti kavramıdır. Bu kavramın bir etnik yapıyı mı, yoksa bir üst kimliği mi ifade ettiği en çok tartışılan konu oluyor. Bu konuda farklı düşünenler pek çok olayın yorumlanmasında da farklı kalabiliyor. Tartışmaların iyice yoğunlaştığı bu günlerde Nurullah Çetin’in yazdığı Milli Kültür Davası kitabı konu hakkında açıklayıcı bilgiler içeriyor. Tartışmaya bir boyut katıyor.

Yazara göre bugün Türkiye’nin en önemli sorunu iç ve dış düşmanların millet oluşumuzu çözmeye ve yıpratmaya çalışmasıdır. Türkiye sınırları içinde yaşayan insanlar yüzyıllardır birlikte yaşamışlar ve milletleşmişlerdir. Böylece Türk Milleti denen yapı oluşmuştur. Milletlerin temel değerleri de dil ve dindir. İşte düşmanlar dil ve din birliğini bozarak milleti bölmeye çalışmaktadır.

Milli Kültür Davası ve Türk Milleti Kavramı

Milli Kültür Davası

Milli Kültür Davası

Yazar Nurullah Çetin kitabında Türkiye’de yaşayan topluma Türk Milleti dendiğini ifade ediyor. Türklerin değişik boy ve aşiretleri aynı topraklarda ortak değerler oluşturarak kaynaşmış ve bir üst kimlik olarak Türk Milletini oluşturmuştur.  Türk milletinin kabileden milletleşme aşamasını tamamlaması yüzyıllar önce bitmiştir. Bu yapı bugüne kadar da korunarak gelmiştir.

Milli Kültür Davası kitabındaki bilgilere göre millet oluşumunun iki temel faktörü dil ve dindir. Ama iç ve dış düşmanlar şimdi dil ve din birliğini bozarak Türk milletini bölmek istiyorlar. Son yılların en tartışmalı konusu hakkında bir bakış açısı kazanmak için kitap alıp okunmaya değecektir. Kitap, tarih kitapları kategorisinde yer almaktadır.

Yazar: Nurullah Çetin

Kitap: Milli Kültür Davası

ISBN: 9786053421351

Sayfa Sayısı: 187

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*