Bilim dünyasının en önemli keşiflerinden birisi olarak gösterilebilmekte olan mikrobun gelişimi, hem sağlık açısından hemde bilim dünyası açısından oldukça büyük bir önem arz ediyor. Özellikle de dünyada tıp mesleği Hipokrat sonrasında Louis Posteur’ a kadar bulaşıcı hastalıklar alanında tamamı ile yanlış fikirler üzerine kendisini bağlamış olarak insanlara etkilerde bulundu. Bu konunun temelini oluşturan mikrop konusunda başarılı kitabı ile John Waller dünyanın en çok okunan bilim kitaplarından birisini kaleme aldı.

 

Mikrobun Keşfi

Mikrobun Keşfi

Mikrobun Keşfi ile Tıp Alanında Yaşanan Devrim

Özellikle tıp dünyasında her ameliyattan kalan lekeler, kocakarı yöntemi olarak tabir edilmekte olan tedavi uygulamaları, hacamat ve daha pek çok farklı teknik ile hastalıkların bir hastadan başka bir hastaya bulaşması ile dünyanın her yerinde insanların bu durumdan son derece etkilenmesine neden oldu. Bu konu üzerine ve mikrop hakkında bilinmeyenler ile birlikte eşsiz bir modern tıp bilimine dair kitap kaleme alınan Waller imzasını taşıyan sitemizin bilim kategorisindeki Mikrobun Keşfi isimli kitap, Türkiye’de de yoğun şekilde ilgi görüyor.

Mikrop devrimi ile dünyanın her yerinde tıp alanında var olan bu soruna ilişkin olarak çok daha kesin ve kalıcı çözümler sağlayacak konular üzerine yoğun bir şekilde eğilim başladığı üzerine yazılan sitemizin bilim kategorisindeki Mikrobun Keşfi isimli kitap, son derece önemli bir kitap olarak öne çıkıyor. John Waller tarafından kaleme alınan bu kitap, dünyanın popüler bilim kitapları arasında bulunuyor.

Yazar: John Waller

Kitap: Mikrobun Keşfi

ISBN:9789754038484

Sayfa Sayısı: 202

Yayın Yılı: 2014

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*