Günümüz modern İstanbul’ una dair gündelik oldukça naif ve mütevazi fikirler sunmakta olan eşsiz bir kitap olma niteliği taşıyan sitemizin sanat kategorisi altında yer almakta olan Masum Bir Kent isimli kitap, İstanbul’ un günlük nesnelerinden oluşan hikayeler ve illüstrasyonlarından oluşan bir sergi olarak ön plana çıkıyor. 

Masum Bir Kent, Kolektif

Masum Bir Kent, Kolektif

Masum Bir Kent ile İstanbul Manzarası

Kolektif tarafından kaleme alınmış olan bu popüler kitap içerisinde yer alan nesneler özellikle de Çukurcuma’ da yer almakta olan Masumiyet Müzesi’ndeki vitrinlerinde sergilenmekte olan nesnelerden ilham alınarak bir araya getirilmiş bir eserdir. Koç Üniversitesi yüksek lisans öğrencilerinin bu müzede yer alan eserlerden nesneler seçerek, günümüz modern yaşantısındaki yaşamları bulmak üzere İstanbul gibi büyük bir kentin büyük sokaklarında araştırmalar yaparak, bu kitabın ortaya çıkmasını sağladı.

Sitemizin sanat kategorisi altında yer alan ve son dönemlerin en popüler kitaplarından birisi olarak gösterilmekte olan sanat türündeki kitaplardan birisi olan Masum Bir Kent isimli kitap içerisinde İstanbul sokaklarında Koç Üniversitesi öğrencilerinin gerçekleştirdikleri nesneler üzerinden yaşam araştırmaları sonucunda çok sayıda farklı İstanbullulardan ödünç alınan hikayeler bulunuyor.

Günlük yaşantı içerisinde yer alan nesnelerin farklı anlam ve değerlini kavrayabilme konusunda sanatsal bakış tarzını oluşturan Kolektif tarafından kaleme alınan bu kitap ile birlikte modern çağın Türkiye’sindeki metropol kent İstanbul manzarası, tüm kitapseverlere eşsiz hikayeler eşliğinde kaliteli ve başarılı anlatımlar ile sunuluyor. Bu yüzden de son dönemlerin en popüler kitaplarından birisi konumunda yer alıyor.

Yazar: Kolektif

Kitap: Masum Bir Kent

ISBN: 9789750829932

Sayfa Sayısı: 116

Yayın Yılı: 2014

Etiketler:
Yazıdaki Yorumlar
  1. yücel can morar

    İstanbul manzarası ve müzede ki nesnelerden etkilenerek yazılmış enteresan ilgi çekici bir kitap. Tavsiye ederim. :))

  2. yeşim kurtul

    Günlük ve sıradan konuların mizahi bakış açısı bu kadar değişeceğini eminim sizde ummadınız

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*