Mühendis, mucit, bilim insanı olan Leonardo da Vinci’nin hayatı, eserleri, başarıları, edindiği tecrübeler “Görsel Eşliğinde” şekilleniyor. Sanatçının yaşamını, sanat ilhamını, yolculuklarını ve Rönesans İtalya’sının tarihsel dokusu bu kitapta ele alınıyor. Okurken bu usta sanatçıya dair daha önce hiç duymadığınız gerçekleri duyacak ve oldukça etkileneceksiniz. Sizi bazen gerçeklerle bazen hayat hikayeleriyle karşı karşıya bırakan bu eser akıcı bir şekilde ele alınıyor.

Lenardo da Vinci

Lenardo da Vinci

Rosalind Ormiston’un kaleminden çıkan bu eser yazarın kendi bakış açısını ve üslubunu yansıtmak bağlamında da önem taşıyor. Her sayfasında sanatın o muazzam güzelliklerini keşfedecek ve inanılmaz tarzdaki gelişen olaylara inanamayacaksınız. Da Vinci’ye ait tüm detayları inceleme fırsatı yakalayacak ve dünyaca ünlü bu resimlerin başarılarına hayret edeceksiniz.

Görsel Eşliğinde Gelişen Sanatın Eşsiz Güzellikteki Manzaraları

Leonarda’nın muhteşem titizlikte ortaya çıkardığı resimleri, tabloları, icatları ve şaşırtıcı tarzda tuttuğu not defterleri “Görsel Eşliğinde” ele alınıyor. Leonarda üzerinden sanat camiasının birçok noktasına değiniliyor. Okurken siz bile ibret alacak etkileneceksiniz.

Sanat hayatına dair çarpıcı gerçekler, tarihinde etkileriyle okurlara aktarılıyor. Leonarda’nın eserleriyle zenginleşen kitap resimlerin renk tonları, ana fikirleri ve vermek istedikleri mesajlar hayranlarına açıklayıcı bir dille aktarılıyor. Bu usta sanatçının mirası ile sanat, mühendislik ve bilim alanına yaptığı katkılar derinlemesine ele alınıyor. Tüm detaylar Rosalind Ormiston’un başarılarıyla da birleşerek kusursuz şekilde sizi karşılıyor.

Yazar: Rosalind Ormiston

Kitap:  Lenardo da Vinci 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

ISBN: 9786053609377

Sayfa Sayısı: 256

Yayın Yılı: 2014

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*