Gülün Adı adlı roman ünlü İtalyan yazar Umberto Eco’nun ilk romanı olarak adını tarihe kazımıştır. Orjinal ismi ile ‘’II nome della rosa’’ olarak ortaya çıkan roman ilk olrak 1080 yılında yayımlanmıştır. Büyük bir beğeni toplamayı başaran Gülün Adı romanı kısa süre içerisinde pek çok farklı dile çevrilmiştir.

1986 yılında filmi de çekilen roman aynı yıl içerisinde Türkçe diline çevrilmiştir. Polisiye Yazarlar Derneği ve Amerika’nın Gizemli Yazarları’nın yayınladığı en iyi ve en başarılı 100 polisiye romanı listesinde yer almıştır.

Gülün Adı romanı Orta Çağ İtalya’sında geçmektedir. Papa ile İmparator arasındaki arama yetkilerinin yarattığı çekişme ve ufak sürtüşmeler, Hristiyan tarikatlar arasındaki görüş ayrılıkları ve cinayetler kitap içerisinde usta bir dil ile anlatılmaktadır.

Gülün Adı

Gülün Adı

İtalyan Yazarın Ödüllü Eseri: Gülün Adı

Ünlü yazar Umberto Eco İtalya’da Bologna Üniversitesi’nde profesör, filozof, tarihçi, estetikçi ve orta çağ uzmanları konusunda geniş kapsamlı bilgiye sahip olmuştur. Roman bu sebeple büyük bir başarı yakalayarak geniş bir okuyucu kitlesine hitap etmeyi başarmıştır.

Başarılar ile dolu geçmişe sahip olan Gülün Adı romanı günümüzde hala en fazla satılanlar listesinin başucu eserleri arasında yer almaktadır. Kitapta yer alan anlatıcı ve araştırmacı rahip karakterlerinin ilginç tavırları ve olaylara yaklaşımları pek çok okuyucunun hayatında büyük bir yer etmeyi başarmıştır.

Yazar: Umberto Eco

Kitap Adı: Gülün Adı

ISBN: 9789755102450

Sayfa Sayısı: 736

Yayın Yılı: 2016

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*