Dünya siyasi tarihine baktığımızda, yaşanan bazı olaylar, bir suikast veya yaşanan bir skandal, tarihin akışını değiştirmiş ve olayların daha başka bir şekilde yaşanmasına sebebiyet vermiştir. Yönün değişmesi ile bu noktada sinema filmleri, tiyatro oyunları ve edebi eserlerde gündeme gelmiş ve yaşanan olayların perde arkaları, insanlara aktarılmıştır. Gizli Ajan adlı edebiyat eseri, yaşanan bir siyasi olayın üzerine tasarlanmış ve insanların o konuda bilgilendirilmesini sağlamıştır.

Gizli Ajan İle Derinlemesine Düşünce

11 Eylül tarihi, hepimiz tarafından bilinen bir tarihtir. Amerika’da yaşanan saldırılar, dünya siyasi hayatına adeta yön vermiştir. Yaşanan bu saldırılar ile Ortadoğu stratejileri yeniden gözden geçirilmiş ve parçalar yerine oturmaya başlamıştır. Yazar Joseph Conrad tarafından kaleme alınan bu eser, o günlerin etkisi ile oluşturulmuş ve o günlerin şartlarında ortaya çıkan devlet görevlilerinin, yaşadıklarını anlatan özelliklere sahiptir.

Gizli Ajan

Gizli Ajan

Gizli Ajan, casusluk ve politik bir tabana oluşturulmuş bir eser olarak gözükse de, psikolojik unsurları da içerisinde barındıran bir eserdir. Psikoloji ile desteklenen eserde, derinlemesine düşüncenin inceliklerini görecek ve ona göre kendi düşünce dünyanızda da bazı değişikliklerin yaşanabileceğine tanıklık etmiş olacaksınız.

Joseph Conrad bu eseri ile bir döneme damgasını vurmuş olayı, kendi perspektifinden değerlendirmiş ve tekrar yorumlamıştır. Eserde yer verdiği kahramanı ile birlikte, okuyucularını da esere katmayı başaran yazar, bu özelliği ile sıra dışı bir hüviyete sahip olmuş ve top 100 kategorisinde yer alan seçkin eserler arasına girmeye hak kazanmıştır.

Yazar: Joseph Conrad

Eser: Gizli Ajan

ISBN: 9789755334752

Sayfa Sayısı: 331

Yayın Yılı: 2006

Etiketler:
Yazıdaki Yorumlar
  1. mahmut kalpa

    Gizli ajan kitabını hocam sayesinde almış olduğum ve gerçekten bilgi sahibi olduğumu düşündüğüm bir kitap. sizlere de tavsiye ederim.

  2. zeynep dallı

    11 Eylül saldırılarından sonra Amerikan medyasının atıf yaptığı terörizm konusunda yazılan romanlardan biri ve gerçek bir bombalama eyleminden esinlenerek yazılmış politik şiddetin anlamsız doğasını yansıtıyor.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*