Ütopik eserler arasında adını duyudan “ Fahrenheit 451 “ adlı eser Ray Bradbury tarafından kaleme alındı. Yazar bu kitabı ile kurgulamış olduğu ütopik bir hikaye ile kitap okumanın önemini anlatırken ayrıca sadece belli başlı değil özgürce her türlü eseri okuyabilmenin zenginliğine değiniyor. Kitabın insan hayatındaki değerine atıfta bulunan yazar kitabın sonunda muhteşem bir hayat dersi vererek okuyucuyu şaşkına çeviriyor. Kitabın sonu hakkında aklınıza gelen her türlü son bu ders ile sona eriyor.

Fahrenheit 451 Adlı Kitabın Konusu

Fahrenheit 451 “ adlı eser de işini seven bir itfaiyesi olan Guy Montag isimli kişinin 17 yaşındaki bir kız ile karşılaşması sonrasında on yıldır yaktığı kitapları ve nedenlerini sorgulamaya başlaması ile devam ediyor. Duygularındaki değişimler onun hayatında da belli değişiklikler yaşamasına neden olurken yaşayışını, eşini ve işini yeniden gözlemleyerek tahmin etmeyeceği şeyleri yapmaya başlarken bulmasını konu alıyor.

Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

Yazar Hakkında Kısa Bilgi

Ray Bradbury 1920 yılında Amerika da dünyaya gelmiş olup bilim kurgu, korku, distopik üzerine yazmış olduğu kitaplar ile ününe ün kattı. 2012 yılında 91 yaşında Los Angeles ‘ ta dünyaya gözlerini yuman yazar birçok roman ve oyun yazıları bulunuyor. Fahrenheit 451 adlı eserini ise 1953 yılında kaleme almıştır.

Yazar:  Ray Bradbury

Kitap:  Fahrenheit 451

ISBN:  9786053751670

Sayfa Sayısı:240

Yayın Yılı: 2015

 

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*