Modern klasikler kategorisinde yer alan Ermiş adlı eser algı dünyanızı derinleştirebilecek nitelikte! Bir insanın hem haklı hem haksız, hem suçlu hem suçsuz ve hem dimdik ayakta hem de yıkılmış olabileceğinden söz ediliyor. Halil Cibran tarafından kaleme alınmış olan eser en genel şekliyle aslında yaşamın ta kendisini anlatıyor. Ancak görmediklerinizi gösteren, duymadıklarınıza kulakkabartmanızı sağlayan bir dil eşliğinde…

Hayatın Kendinizi “Ermiş” İle Karşınızda!

Eğer daha önce Halil Cibran ile tanışmadıysanız ve anlatım dilini daha önce hiç yaşamadıysanız yazar ile tanışmak için en iyi fırsatın Ermiş adlı eser olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak bir hikayenin kolay anlaşılır ve etkileyici bir dil eşliğinde işlendiği bu eser, bittikten sonra yeniden okumaktan kendinizi alamayacağınız kitaplar arasında da yer alabilir.

ermiş

ermiş

Eserde Ermiş’ten halka seslenmesi istenir. Çünkü Ermiş yıllarca yaşadığı ve tüm hayatını şekillendirdiği kentten ayrılacaktır. Kentte yaşayan halk yani geride kalanlardan pek çok soru gelir. Bu sorular bazen aşka, bazen ölüme, bazen güzelliklere ve bazen de evliliklere dairdir.

Sordukları her soruya aldıkları yanıt ise aslında altın kadar kıymetli öğütlerdir. İşte bu öğütlere sadece hikayede geçen kent halkında değil aynı zamanda okurlara da yöneltilen öğütler oluyor. Çok sayıda okur aynı bölümü tekrar okuduğunu ve her okuduğunda daha fala keyif aldığını dile getiriyor.

 

Yazar: Halil Cibran

Kitap Adı: Ermiş

ISBN: 9786053320128

Sayfa Sayısı: 56

Yayın Yılı: 2016

 

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*