Yaşamanızın kontrolü aslında tahmin ettiğiniz gibi sizin elinizde değil. Kendi kararlarınızı kendiniz verebildiğiniz halde aslında hayatınızı neyin kontrol ettiğini ve ne isteyeceğinizi tam olarak kontrol edemeyebilirsiniz. Davranışlarınızı önceden belirlemekte olan arzularınız ruhunuzun derin noktalarına kadar işlediği için olayları akışına bırakmanız gerekebilir. İsteklerinizin tümünün kontrolünüz altında olmadığı gerçeği ile yüzleşebilmek için ise Empati adlı kitabı okumayı deneyebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda Olasılıksız kitabı ile dünya çapında büyük bir başarı elde eden Adam Fawer adlı yazar, Empati adlı kitabı ile yine ilginç bir hikayeyi okuyucuları ile paylaşıyor. Kişisel gelişim ekseninde dönen konular insanoğlunun her şeyi yapmakta özgür olduğunu anlatmaya çalışıyor. Ancak yapılan eylemlere kendisinin karar vermediğini anlatıyor.

empati

empati

Empati Kitabının Konusu

İnsanların kendi içlerindeki arzularının karar verici bir kıstas olduğunu anlatan Adam Fawer adlı yazar, insanların tam olarak ne isteyebileceğini kontrol edemeyeceğinin altını çiziyor. Arzularının kölesi haline gelmiş olan insanların aslında bir bakıma özgür olmadığını söyleyen Adam Fawer, daha önce ele alınmamış açılardan bu konuları ele alarak okuyanlara eşsiz bir eser sunuyor.

Gündelik hayatınızı sürdürürken hangi aktiviteleri neden yaptığınız bir türlü kestiremiyorsanız ve buna rağmen kendinizi hala özgür hissetmeye devam ediyorsanız Empati kitabını okuduktan sonra fikrinizin biraz daha esnemeye başladığını fark edebilirsiniz. İnsanoğlu ve özgürlük arasındaki ilişkiye derinlemesine bir bakış atabilmek istiyorsanız Empati kitabını okuyabilirsiniz.

Yazar: Adam Fawer

Kitap Adı: Empati

ISBN: 9789756006238

Sayfa Sayısı: 640

Yayın Yılı: 2016

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*