Emma’nın hayatı her zaman gösterişli ve zenginlik içerisinde geçmişti.21 yaşında olan genç kız sıkıntı nedir bilmeden hayatını sürdürdü. Hoşgörülü ve sevecen yapısı ile insanları kısa sürede büyüleyen bir doğası vardı. Ablası erken yaşta evlenince evin sorumluluğunu Emma almıştı. Annesi ölmüştü Emma’nın.

Emma

Emma

 Emma Hayatın Zorlukları ile Mücadeleye Girer

Mürebbiyeleri evin içerisinde aileden biri gibi olmuştu. İyi yürekli mürebbiye Emma’yı çok iyi yetiştirmiş ve her zaman ona destek olmuştu. Emma başarılı bir öğrenciydi. Başına buyruk bir kız olan Emma kendini aşırı beğenirdi. Korkmadığından hayat hep ona tozpembe gelirdi. Mürebbiyeleri evlenince yalnızlığa alışmaya başlayan Emma büyük zorluklar çekti.

Yazar Jane Austen tarafından kaleme alınmış kitap büyük bir başarı ile okuyucular tarafından beğenilmiştir. Emma mürebbiyenin evlenmesi ile boşluğa düşmüştü. Kendini yalnız hissediyor ve hayat ona zevk vermiyordu. Mürebbiyeden çok anne gibi yakınlaşmıştı. Zeki, becerikli mürebbiyenin evlenmesi ile aile gerçekten yalnızlığı anlamıştı.

Yazarın akıcı anlatımı kitabın büyük beğeni kazanmasını sağlarken Jane Austen tarafından önemli edebiyat eseri konumuna gelmiştir. Baba kızın yeniden duygusal samimi olmaları ve birbirlerine destek olmaları anlatılır. Eleştirmenler tarafından büyük beğeni kazanan kitap yayınlandığı gün itibari ile büyük beğeni ile okunmuştur. Hayatın zorluklarına alışan bir genç kız ve ailesi ile birlikte tekrar güzel bir hayatı çizmek için verdiği mücadele anlatılır. Güzellikleri yaşayarak öğrenecek olan genç kız artık yalnız kalmıştır.

Kitap: Emma

Yazar. Jane Austen

Sayfa.502

Baskı yılı 2009

ISBN:  9789753853712

Etiketler:
Yazıdaki Yorumlar
  1. ismaill sercan

    Aşk ve gurur 3 kızın gerçek aşk arayışını anlatıyor . 19. Yüzyıldaki iki yüzlülüklerden bahsediyor.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*