Şiir kategorisinde yer alan eser Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-ı Tevekkül aşk ve ayrılık üzerine kaleme alınmış bir şiir deryası… Şair Hikmet Anıl Öztekin kaleme aldığı şiirlerinde aşk, ayrılık ve özlem arasında sıkışıp kalan duyguları çarpıcı betimlemeler eşliğinde okurlara sunuyor. Yoğun hislerle dolu kelimelerin raksına şahit olmanızı sağlayacak olan eser şiir tutkunuzu ikiye katlayabilir.

Ayrılıkların zorluğunu ve en çok da aşk ayrılıklarının zorluğunu anlatan eser Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-ı Tevekkül okurlara bazı önerilerde de bulunuyor. Bunlardan biri de aşk acısı yaşayanların ve ayrılık acısına katlanamayanların Allah’a sığınması oluyor. Gül kokulu bir baskı ile okuyucuların eline ulaşan eser yaralarınızın depreşmesine sebebiyet verebilir.

elif gibi sevmek

elif gibi sevmek

Aşk ve Ayrılık Kokan Kitap: Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-I Tevekkül

Hikmet Anıl Öztekin eserinde okurların hafızasına kazınacak pek çok cümleyi de kullanmış. Özellikle aşkı anlatış şekli okurlarda büyük bir hayranlık uyandırabilir. Aşkın kendisine dahi aşık olunmasını sağlayabilir.

Okuyucuların tevekkül konusunda da bilgi ve fikir sahibi olmasını sağlayan eserde sadece bir insana duyulan aşk değil, bu aşk vasıtasıyla Allah’a ulaşmaktan da söz ediyor. Mutlu ve huzurlu bir hayat sürebilmek için nelerin mutlaka olması gerektiğinin altını çizen şair bu eseriyle okurlarıyla kurduğu köprüyü güçlendiriyor.

 

Yazar: Hikmet Anıl Öztekin

Kitap Adı: Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-ı Tevekkül

ISBN: 9786053847748

Sayfa Sayısı: 216

Yayın Yılı: 2014

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*