Dünyaca tanınan yazarların akla gelen ilk isimlerinden olan Albert Camus bu kez karşımıza Düşüş adlı eseri ile çıkıyor. Sitemizin son zamanlarda E kitap kategorisinde bulunan bu eşsiz başyapıt okuyucu tarafından yoğun ilgi ile karşılaşıyor. Realist olan ve daha çok eserleri ile tanınan ve ön plana çıkan ünlü yazarın eseri ilk olarak 1956 yılında yayınlanmış ve gördüğü büyük ilgi sayesinde 1957 yılında da Nobel Edebiyat Ödülü’nü almıştır.

Kitaplarının en çok beğenileni olan “Yabancı” kitabı ile hafızalara ismini kazıtan Albert Camus, “Düşüş” eseri ile de edebiyat dünyasına ismini yazdırmıştır. Bunun yanı sıra “Veba ve Sisisof Söyleni” adlı eserleri ile de büyük yankı uyandırmıştır.

düşüş

düşüş

Düşüş’ün Amacı

Başarılı yazar Albert Camus tarafından yazılan bu başyapıtın ana karakteri toplumdaki herkestir. Ben, sen, o herkes bu başyapıtın kahramanı durumundadır. Usta yazar bu eserinde devamlı kendi hayat hikâyesini anlatan bir adam üzerinden toplumdaki insanların iç ve dış yaşantılarını anlatmaya çalışmıştır. Okumaya başladığınız anda zaten kendinizi bulacak ve nasıl biri olduğunuzu bir başkasının ağzından ilk defa duyma fırsatını yakalayacaksınız.

Düşüş adlı eserinde hayatın ve insanın tüm iyi veya kötü yönlerini ele alan başarılı yazar felsefi bir anlatıma sahip olsa da bunu okuyucuya hissettirmemekte ve kesinlikle sıkmamaktadır. Sizi olduğunuz yerden bir adım ileriye taşıyacak olan bu eseri hemen okumalı ve kendinizi yeniden keşfe çıkmalısınız.

Kitap adı: Düşüş

Yazar: Albert Camus

ISBN: 9789755107875

Sayfa: 99

Yayın yılı: 2000  

Etiketler:
Yazıdaki Yorumlar
  1. Halime gündaoya

    Toplumdaki iç ve dış yaşamları belli belirsizlikleri anlatıyor. Okuduktan sonra bakış açımın değiştiğini ve hayal gücümün genişlediğini far ettim. Bu durum çok iyi bana göre. Sizlere de tavsiye ederim.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*