Son günlerde, edebiyat alanında okurları tarafından büyük ilgi gören Carol McCleary kaleminden çıkmış olan Cinayetin İllüzyonu adlı kitap, satın alınanlar arasında üst sıraları zorlayacağı öngörülmektedir. Karmaşık olayların yer aldığı romanda, yazar Carol McCleary, paragraflarını olay örgüsü açısından ustaca toparlamış ve okurlarına sürükleyici bir roman armağan etmiştir.

Kitabın isminden de anlaşılacağı gibi eser cinayet ve aksiyonlarla doludur. İki kadın gazeteci ve bir dedektifin macera dolu bir dünya seyahatine çıkmış olmaları konu alınan bu romanda, olay örgüsü ana karakterimiz olan Nellie Bly üzerinde toplanmıştır. Nellie Bly’ın çıkmış olduğu bu dünya sayahatinde cinayetler karşılaşması ve bu cinayetin kendisi tarafından işlendiğini düşünülmesi, onu büyük bir entrikanın içine düşürmüştür.

Cinayetin İllüzyonu, Carol McCleary

Cinayetin İllüzyonu, Carol McCleary

Cinayetin İllüzyonu Yazarı 

Okurları tarafından büyük ilgi ile karşılanan Cinayetin İllüzyonu eseri, yazar Carol McCleary tarafından kaleme alınmış olup, bir önceki eseri Cinayetin Simyası tarafından oluşan okur kitlesini arttıracağa benziyor. Dili karmaşık ve anlaşılması güç cümlelerden oluşmaktadır. Usta yazarımız Carol McCleary,  ne kadar en anlaşılır biçimde olması için uğraşsa da, romanın sürükleyiciliğini ön plana çıkarmak amacıyla uzun cümleler kurmak zorunda kalmış ve bu da eseri daha karmaşık hale sokmuştur.

Keskin zekaya sahip olan usta yazarımız Carol McCleary, eserinde, okuyucuyu gerçek yaşamdan biraz da olsa alıp, aksiyon dolu macerasının içine sokmayı amaçlamıştır. Bunda da gayet başarılı olduğunu okurlarının ilgisine bakarak çok net bir şekilde anlayabiliriz. Cinayetin İllüzyonu adlı eser, aynı zamanda, fiyat açısından oldukça cezbedici olması sebebiyle kitaplığınızda bulundurmaktan oldukça hoşnut kalacaksınız.

Yazar: Carol McCleary

Kitap: Cinayetin İllüzyonu

ISBN: 9789751033505

Sayfa Sayısı: 432

Yayın Yılı: 2014

Yazıdaki Yorumlar
  1. zeynep dira

    Orta da bir cinayetin olması ve cinayeti bir illüzyon hale gelmesi anlatılıyor. Karmaşık olayların yer aldığı kitabı herkese tavsiye ederim.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*