Polisiye gerilim severler için ”Rizzoli and Isles” serisinin başlangıç kitabı olan Cerrah, Çin asıllı ABD vatandaşı doktor ve yazar Tess Gerritsen imzasını taşıyor. Romantik gerilim türü kitaplar yazarak yazarlık deneyimini güçlendiren tess gerritsen, Hasat kitabı ile tıbbi gerilim türüne geçiş yaparak yılın en çok satanlar listesinde yer almıştı. Yazar, tıbbi gerilim türünün devamında yazdığı Cerrah romanı ile de büyük başarı elde etti ve 2002 yılında RITA ödülüne layık görüldü.

Cerrah kitabının yazarı Tess Gerritsen, doktor kimliğinin bilgi birikimini, akıcı bir dille harmanlayarak kurgusunda ustaca kullanıyor. Gizem ve yaratıcılığın üst seviyelerde olduğu gerilim yüklü roman yüksek zekanın sınırlarını zorluyor. İlk satırlarından itibaren merak uyandıran hikayenin sonuna kadar, esrar perdesi hakim olan kitapta, heyecan zirveden hiç inmiyor.

cerrah

cerrah

Cerrah Kitabının Konusu

Bedenleri bir cerrah tarafından kesilmiş olarak bulunan kurbanlar ve seri cinayet vakaları ile karşı karşıya kalan dedektifler, meydana gelen olaylar ile iki yıl önce işlenen cinayetlerin ortak özellikleri üzerinde durur, incelemelerini genişletirler. İki yıl önceki olaylardan birinde katilin, kurbanı tarafından öldürülmüş olmasına rağmen cinayetler tekrar başlamıştır. Cinayet şekli yanında, olayların aynı kasabada geçiyor olması da ilginç bir tesadüf müdür?

Tüyler ürperten bir acımasızlık, akla sığmaz planlar, delilleri cinayetlerle bağdaştırmakta zorlanan dedektifler, gözden kaçan detaylar örgüsündeki hikaye, kitabı elinizden bırakmanızı engelliyor. Soluk soluğa okunacak, polisiye dizi tadında bir yapıt olan Cerrah, gerilim dozu hayli yüksek bir kitap! 18 yaş altı çocuklardan uzak tutmanızı öneririz.

Yazar: Tess Gerritsen

Kitap: Cerrah

ISBN: 9789759917920   

Sayfa Sayısı: 274

Yayın Yılı: 2001

 

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*