Karl Marx dönemini anlatan ve belgesel nitelikli bir roman. Ateşi Çalmak-4 tamamı beş ciltten oluşan bir eser. Kitapta konular ve ayrıntılar çok detaylı şekilde işlenmiş. Biyografik bir romanın kalıplarını aşacak ölçüde detay içeriğine sahip. 19. Yüzyılda işçi mücadeleleri ve bu mücadele sonucunda ortaya çıkan sınıf önderleri anlatılır.

Ateşi Çalmak-4 İşçi Sınıfı ve Sınıf Önderlerini Anlatan Belgesel Tadında

Kitapta özellikle örgütler, işçiler ve önderler belgelere dayandırılarak anlatılır ve roman havası içinde ele alınır. Ateşi Çalmak-4 içinde tarihsel gerçekliğe uyan belgeleri de göreceksiniz. İşçi sınıfı mücadelesinin geçtiği tüm bölgeler ayrıntılı şekilde ele alınır. Sadece Sovyetler Birliği içinde yaşanılan olaylar anlatılmaz.

Ateşi Çalmak – 4

Ateşi Çalmak – 4

 

Araştırmalarını yaparken yazar Galina Serebryakova ince bir sabır ve özenle konuları ele aldığı için tarihi belge niteliği taşıyacak bir roman kurgusu içinde değerlendiriliyor. Proletarya hareketi bir bakıma duygusal ve psikolojik olarak değerlendiriliyor. Tarihsel gerçeklere tamamen uygun olması için çok ince çalışma yapılan eseri zevkle okuyacaksınız.

Uluslararası İşçi Birliği kuruluşundan Marx’ın ölüm yılına kadar uzanan bütün olaylar ve etkinlikler kitapta yer alıyor. Galina Serebryakova iyi bir gözlem gücü ve belgelere dayandırılarak yazdığı kitap büyük yapıtlar içerisine şimdiden girmiş durumda. İşçi sınıfı, Paris Komünü ve yankıları da kitapta yer alıyor. Büyük beğeni ile okuyacağınız kitabı elinizden düşüremeyecek ve doğru bilgiler ışığında o dönemi daha iyi bir şekilde anlayacaksınız.

Yazar: Galina Serebryakova

Kitap Adı: Ateşi Çalmak- 4

ISBN: 9789756865453

Sayfa Sayısı:508

Yayın Yılı: 2012

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*